30ml Venalisa Builder Jelly Gel French Soak Off UV LED Poly Nail Gel Pearl Pink Funny Bunny Nail Extension Nail Manicure
FAIR SHIPPING​
14 DAYS RETURN​
24/7 SUPPORT​
QUALITY CHECKED​
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
Elegance Starts Here


Venalisa Acrylic Nail Builder Jelly Gel Nail Art French UV Poly Nail Gel Clear Pink Color Funny Bunny Nail Extension Manicure
30ml Jelly Extension Gel






VENALISA Jelly Extension Nail Gel Details:
Venalisa 30ml nail art french nail DIY gum poly nail gel camouflage color fibreglass nail extend uv hard Jelly Extension Nail Gel


Jelly Extension Nail Gel Color Chart
total 24 colors for selection

How to Use Jelly Extension Nail Gel :
1. Trimming and clean nails, put nail forms.
2. Apply a layer Venalisa base coat, curing in nail lamp 1-2 min.
3. Apply Venalisa Jelly Extension Nail Gel on the nail and extend to nail forms,use nail art brush to make gel smooth and uniform. curing in nail lamp 1-2 mins.
4. Remove nail forms, shape nails with nail file,clean nails.
5. Apply a layer venalisa tempered top coat, cure by nail lamp 1-2 mins, finish!



See venalisa Jelly Extension Nail Gel in real life






| Color | A01M 30ml, A02M 30ml, A03M 30ml, A04M 30ml, A05M 30ml, A06M 30ml, A07M 30ml, A08M 30ml, A09M 30ml, A10M 30ml, A11M 30ml, A12M 30ml, A13M 30ml, A14M 30ml, A15M 30ml, A16M 30ml, A17M 30ml, A18M 30ml, A19M 30ml, A20M 30ml, A21M 30ml, A22M 30ml, A23M 30ml, A24M 30ml, Mixing gel 15g |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Volume | 30ml |
| Ingredient | UV Curable Resin etc |
| Quantity | 1jar |
| Model Number | 60915 |
| NET WT | 15ml/30ml/50ml |
| Materials | UV Curable Resin etc |
| Products G.W | 0.13kg |
| Capacity | 30ml |
| Soak off | yes,soak off easily |
| Color | 24 color |
| Warranty | 36 months |
| Original package | individually packed by bottle |
| Sample time | within 25 days |
| Shipping | DHL,FEDEX,TNT,EMS,SWENDEN POST |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..













Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.