#61508 Venalisa Gel Nail 7.5 ml Top Coat Top Base Coat Foundation for UV Gel Polish Best on Ali New Style Nail Lacquer Varnish
FAIR SHIPPING​
14 DAYS RETURN​
24/7 SUPPORT​
QUALITY CHECKED​
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
Elegance Starts Here
61508 Venalisa Gel Nail 7.5 ml Top Coat Top + Base Coat Foundation for UV Gel Polish Best on Ali New Style Nail Lacquer


Color palette






Please pay attention:
1.Velalisa color gel polish work together with a layer base coat and top coat can keep longer time.




How to use the Velalisa color soak off uv gel nail polish ?
1)Wash hands, wipe nail and remove cuticle
2)Brush a thin layer Velalisa primer gel, waiting for 1 minutes
2)Brush a thin layer Velalisa base coat, curing  1-2 min by UV lamp
3) Brush a thin layer VelalisaÂ
soak off uv gel nail polish




| Color | 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910, 911, 912, 913, 914, 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929, 930, 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951, 952, 958, Base, Matt, NoWipe, Primer, TopT |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Ingredient | UV Curable Polyurethane Resin |
| Quantity | 1piece |
| Model Number | 61508 |
| Type | Venalisa uv/led nail polish gel nail gel |
| NET WT | 7.5 ml |
| Soak off | yes |
| Color | clear |
| Quality | EU quality |
| Warrenty | 24 months |
| Capacity | 7.5 ml |
| Net weight | 0.35kg |
| Certificate | SGS,MSDS |
| Application | Second/basic step for baeutify nails |
| Tool | uv lamp,led lamp |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..












Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.