70*70cm Square Silk Scarf for Women Fashion Ladies Satin Neck Hair Tie Bandana Female Foulard Beach Stoles Hijab Scarves Pareo
36203
Items sold in last 3 months
FAIR SHIPPING
14 DAYS RETURN
24/7 SUPPORT
QUALITY CHECKED
Subscription successful
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Estimated delivery: 5-20 days
Custom Quote/Available Discount
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
Phone/WhatsApp Number:
Your message:
Description
Information
【Size】:70*70cm(Please allow 1-4cm differs due to manual measurement).
【Weight】:Approx 50g/piece(Please allow2-3gdiffers due to manual measurement).
【Quantity】: 1pcs.
【Material】:Silk and Polyester.
【Color】:18Colors available.
【Season】:Spring Summer Autumn and Winter.
Warm Tip:
1.Please allow 1-3cm or 1-4g differs due to manual measurement.
2.Please be reminded that due lighting effects, monitor’s brightness/contrast settings etc, there could be some slight differences in the colour tone of the website’s photo and the actual item.
Thank for ordering from our store.
If you are unsatisfied with any aspect of ourservice, please contact us first so we can try to resolve your probleem





















Additional information
| Color | 4SWJ007-3, 4SWJ008-1, 4SWJ008-10, 4SWJ008-11, 4SWJ008-12, 4SWJ008-13, 4SWJ008-14, 4SWJ008-16, 4SWJ008-17, 4SWJ008-4, 4SWJ008-6, 4SWJ008-7, 4SWJ008-8, 4SWJ008-9, JNC257-13 |
|---|---|
| Craft of Weaving | Tatting |
| High-concerned chemical | None |
| Feature | Decorate |
| Applicable Scene | Outdoor |
| Applicable Season | Four Seasons |
| Model Number | SD015 |
| Scarves Length | 60cm-80cm |
| Scarves Type | Scarf, Shawl |
| Style | Fashion |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | Women |
| Material | POLYESTER |
| Department Name | Adult |
| Item Type | Scarves |
| Release Date | Summer2021 |
| Color | 18Color |
| Size | 70*70cm |
| Features | Multi-purpose |
| weight | about50g |
| in stock | yes |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “70*70cm Square Silk Scarf for Women Fashion Ladies Satin Neck Hair Tie Bandana Female Foulard Beach Stoles Hijab Scarves Pareo” Cancel reply
Q&A
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..
Ask a Question










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.