BORN PRETTY 80ml Press-On Nail Debonder 5S Quick Remover False Nail Tips Debonder Removing Glue Faster Dissolve Liquid Manicure
$21.36 – $38.16Price range: $21.36 through $38.16
FAIR SHIPPING
14 DAYS RETURN
24/7 SUPPORT
QUALITY CHECKED
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
BORN PRETTY 1 Bottle 80ml Nail Debonder 5S Quick Debond Immersion- Style No Harm To Nails And Tips
Brand:BORN PRETTY
Type: Nail Debonder
Quantity: 1 Bottle
Capacity: 80ml
Feature:
5S Quick Debond
Immersion- Style
No Harm To Nails And Tips
How to use:
Step 1: Use the included crystal stick to pry up a small gaps in the nail tip.
Step 2: lmmerse your fingers in the sponge for 3-5s.
Step 3: Tips glue easily removed.
Gentle Tips:
1.If redness or other signs of adverse reaction occur, discontinue use immediately.(show the label whenever possible)
2.Keep tightly sealed. Keep out of sunlight. Keep out of reach of children.




| Color | 15ml 6in1 glue, 2pcs set1, 2pcs set2, 2pcs set3, 30ml tips glue, 80ml Debonder |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Volume | 108 ml |
| Ingredient | Resin |
| Quantity | 1 Bottle |
| Model Number | 61688 |
| Type | Gel Polish |
| NET WT | 80ml |
| Gel Polish Curing Tools | UV Lamp,Led Lamp |
| Cure Time | LED lamp 30sUV lamp 2mins |
| Soak off | Avaliable |
| Advantages | Rich and Bright Colord |
| Certification | MSDS,SGS |
| Needed | BASE & TOP Coat |
| Lasting Effect | 3 weeks |
| Application | Nail Sap, DIY Nail, and gift etc |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..













Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.