Rose Rubber Base Venalisa Nail Gel Polish 6pcs/Kit HEMA FREE Jelly Pink Color Self Leveling Gel Long Wear Nail Manicure Set
$47.25 – $68.25Price range: $47.25 through $68.25
FAIR SHIPPING​
14 DAYS RETURN​
24/7 SUPPORT​
QUALITY CHECKED​
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
Elegance Starts Here
6pcs/lot VENALISA Color Nail Gel Polish Kit







★ 6pcs/lot VENALISA New Arrival Jelly Rubber Base Color Nail Gel Polish Kit



Venalisa constrcution gel jelly color effect



New arrival one step gel kit , 3 in 1 no need base coat and top coat






new arrival 6pcs/lot nail gel polish kit






How to use the Velalisa color soak off uv gel nail polish ?
1)Wash hands, wipe nail and remove cuticle
2)Brush a thin layer Velalisa primer gel, waiting for 1 minutes
2)Brush a thin layer Velalisa base coat, curing 1-2 min by UV lamp
3) Brush a thin layer Velalisa soak off uv gel nail polish, curing 1-2 min by uv lamp
4)Brush a layer Velalisa top coat, curing 3 min
5)Wipe nail surface with cleanser to get perfect shining
If LED Lamp, curing time should be 30-60 seconds per time.




Feedback from Buyer




| Color | 2201 –6pcs kit, 2202 –6pcs kit, 2203 –6pcs kit, 2204 –6pcs kit, 2205 –6pcs kit, 2206 –6pcs kit, 2207 –6pcs kit, 2208 –6pcs kit, 2209 rubber base6pcs, 2210 –6pcs 3in1 gel, 2211 –6pcs 3in1 gel, 2212 –6pcs 3in1 gel, 2213 –6pcs 3in1 gel, 2214 constructiongel, 2215 –6pcs kit, 2216 –6pcs kit, 2217 –6pcs kit, 2218 –6pcs kit, 2219 glitter color, 2220 jelly color, 2221 –6pcs kit, 2222 –6pcs kit, 2223 –6pcs kit, 2224 –6pcs kit, 2225 –6pcs kit, 2226 –6pcs kit, 2227 –6pcs kit, 2228 –6pcs kit, 2229 rubber base, 2230 rubber base, 2231 –6pcs kit, 2232 –6pcs kit, 2233 –6pcs kit |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | Combo |
| Ingredient | UV Curable Polyurethane Resin |
| Quantity | 2/3/6/12 piece/lot |
| Model Number | 72031 |
| Type | Gel Polish |
| NET WT | 7.5 ml |
| Feature | Easy to apply |
| Soak off | Soak off |
| Color | 2/3/6/12colors/lot |
| Quality | EU quality |
| Warranty | 36 months |
| Capacity | 7.5 ml/pc |
| Net weight | 35g/pc |
| Certificate | MSDS |
| Application | Nail art, Salon, Beauty, Spa |
| Curing lamp | UV lamp or LED lamp |
| Lasting time | 3 weeks or above |
| Usage | Second Step for beautifying nails |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..











Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.