Venalisa Neon Nail Gel Polish Super Gorgeous Summer Color Nail Manicure 7.5ml Semi Permanent Soak off UV LED Nail Gel Varnish
$6.00 – $96.00Price range: $6.00 through $96.00
FAIR SHIPPING​
14 DAYS RETURN​
24/7 SUPPORT​
QUALITY CHECKED​
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
Elegance Starts Here
If you want to order VENALISA new color, please click the photo
6pcs whole kit neon gel , please click to order


Venalisa Neon Color Nail Gel Polish Product details:


Color palette


How to use the Velalisa Neon color soak off uv led gel nail polish ?
1)Wash hands, wipe nail and remove cuticle
2)Brush a thin layer Venalisa primer gel, waiting for 1 minutes
2)Brush a thin layer Venalisa base coat, curing 1-2 min by UV lamp
3) Brush a thin layer Venalisa soak off uv gel neon color nail polish, curing 1-2 min by uv lamp
4)Brush a layer Venalisa top coat, curing 3 min
5)Wipe nail surface with cleanser to get perfect shining
If LED Lamp, curing time should be 30-60 seconds per time.






Venalisa nail gel polish specification
Brand : Venalisa
Name : UV & LED NAIL GEL POLISH
Type : Soak-off UV&LED
100% new retail and high quality
Suitable to apply on UV gel nails, acrylic nails and natural nails etc.
1. fashion colors in whole network
2. strong adhesion force , highly shinging , easily removing
3. nontoxic matericals , environmental ,odorless
4. stable organic formula , one bottle one color


Color chart of venalisa nail gel polish














| Color | 2208 6pcs, 2231 6pcs, 41 normal, 42 normal, 48 normal, 49 normal, 53 normal, 54 normal, 55 normal, 56 light gray, 57 normal, 58 normal, 59 normal, 60 normal, 61 normal, 62 normal, 63 normal, 64 normal, 65 normal, 66 normal, 67 normal, 68 normal, 69 normal, 70 normal, 71 normal, 72 normal, 73 normal, 74 normal, 75 normal, 76 normal, 77 normal, 78 normal, 79 normal, 80 normal, 81 normal, 82 normal, 83 normal, 84 normal, 85 normal, 86 normal, 87 normal, 88 normal, 89 normal, 90 normal, 901, 902, 903, 904, 905, 906, 907, 908, 909, 910, 911 black, 912, 913, 914 white, 915, 916, 917, 918, 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927, 928, 929, 930, 931, 932, 933, 934, 935, 936, 937, 938, 939, 940, 941, 942, 943, 944, 945, 946, 947, 948, 949, 950, 951, 952, 953, 954, 955, 956, 957, 958, 959, 960, Base, H463 12pcs, Matt, NH01 Neon, NH02 Neon, NH03 Neon, NH04 Neon, NH05 Neon, NH06 Neon, NH07 Neon, NH08 Neon, NH09 Neon, NH10 Neon, NH11 Neon, NH12 Neon, NoWipe, Primer, TopT |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Ingredient | UV Curable Polyurethane Resin |
| Quantity | 1piece |
| Model Number | 91253 |
| NET WT | 7.5 ml |
| Soak off | yes |
| Type | Venalisa soak off neon gel polish uv gel nail polish |
| Color | 12 neon colors |
| Quality | EU quality |
| Warranty | 36 months |
| Capacity | 7.5 ml |
| Net weight | 35g/pc |
| Certificate | MSDS |
| Application | second step for baeutify nails |
| Tool | uv lamp,led lamp |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..












Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.