15ml 3D Nail Art Gel – DIY Designs Waterproof Sculpting gel Waterproof Nail Art Design Gel for Intricate Carvings & Shapes
$9.00 – $30.36Price range: $9.00 through $30.36
FAIR SHIPPING
14 DAYS RETURN
24/7 SUPPORT
QUALITY CHECKED
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
Feature:
It is made of healthy, environmental, friendly, no poisonous, pungent chemical materials.
It is quick-drying with any UV Light.
Long-lasting for at least 15-30days, fantastic and hardness nails for you.
This nail gel polish is easy to apply and soak off.
Allow you for professional or home nail art design.
A professional Nail Art Gift for yourself or your girlfriend.
Professional usage:
Usage 1: Apply nail powder
1. Take the rhinestone glue gel.
2. Put the rhinestone glue gel on the nails.
3. Draw the shape you want.
4. Cure it under UV/LED lamp.
5. Apply mirror powder.
6. Remove the extra powder.
Usage 2: Adhensive the rhinestone
1. Take the rhinestone glue gel.
2. Put the rhinestone glue gel on the nails.
3. Take the rhinestones you like.
4. Put the rhinestone on the gel.
5. Cure it under UV/LED lamp.
6. Finished.






| Color | 2PCs, 30ml, 3PCS, 4in1 Rhinestone Glue, 5PCs |
|---|---|
| Certification | CPNP |
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Volume | 15ml |
| Ingredient | ACRYLATES COPOLYMER |
| Quantity | 1 |
| Type | Gel Polish |
| NET WT | 15ml |
| Used 1 | 4 in 1 Rhinestone Glue |
| Used 2 | DIY 3D Shaping |
| type 1 | Stick Rhinestone Gel |
| type2 | Mirror Chrome Effect |
| Feature 1 | Semi-permanent varnish |
| Feature 2 | Nail Supplies For Professionals |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.