#60751 Venalisa Long Latest Soak Off Starry Gel UV LED Glitter Lacquer Polish Manicure 111 Color Super Shining Gel Nail Polishes
FAIR SHIPPING​
14 DAYS RETURN​
24/7 SUPPORT​
QUALITY CHECKED​
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
whole kit of 12ml nail gel polish ,please click to order
please click to order primer , base coat and top coat , necessary to use when you apply nail art
#60751 Venalisa Long Latest Soak Off Starry Gel UV LED Glitter Lacquer Polish Manicure 12ml 111 Color Super shining Gel Nail Polish




Color palette of 12ml venalisa nail gel polish
111 colors for selection


How to use uv led glitter lacquer polish manicure gel nail polish ?
1)Wash hands, wipe nail and remove cuticle
2)Brush a thin layer Velalisa primer gel, waiting for 1 minutes
2)Brush a thin layer Velalisa base coat, curing 1-2 min by UV lamp
3) Brush a thin layer Velalisa soak off uv gel nail polish, curing 1-2 min by uv lamp
4)Brush a layer Velalisa no wipe top coat or Matt top coat or Tempered top coat, curing 3 min




Is there any attention for uv led glitter lacquer polish manicure gel nail polish?
1. Primer gel don't need work with lamp
2. Keep away from children.
3. Keep away from sunshine and heat.
4. Keep tightly sealed after use.


| Color | 1001 White, 1033, 1034, 1035, 1036, 1037, 1038, 1039, 1040, 1061, 1062, 1063, 1064, 1065, 1066, 1067, 1068, 1069, 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075, 1076, 1077, 1078, 1079, 1080, 1081, 1082, 1083, 1084, 1085, 1086, 1087, 1088, 1089, 1090, 1091, 1092, 1093, 1094, 1095, 1096, 1097, 1098, 1099, 1100, 1101, 1102, 1103, 1104, 1105, 1115, 1116, 1117, 1118, 1119, 1120 Black |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Volume | 12ml |
| Ingredient | UV Curable Polyurethane Resin |
| Quantity | 1piece |
| Model Number | 60751 |
| Type | Venalisa soak off gel polish uv gel nail polish |
| NET WT | 12 ml |
| Soak off | yes |
| Color | 111 colors for selection |
| Quality | EU quality |
| Warranty | 36months |
| Capacity | 12 ml |
| Net weight | 56 g/pc |
| Certificate | SGS,MSDS |
| Application | second step for baeutify nails |
| Tool | uv lamp,led lamp |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..














Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.