Venalisa VIP3 Gel Nail Polish 7.5ml Upgraded High Pigmentation Funny Bunny Glitter Gel Lacquer Nail Art Manicure Nail Gel Polish
FAIR SHIPPING​
14 DAYS RETURN​
24/7 SUPPORT​
QUALITY CHECKED​
You’re now subscribed to price tracking for this product. We’ll notify you if the price drops.
Request a custom quote for your order, and ask about available discounts.
Elegance Starts Here
Venalisa VIP3 New Arrival Gel Nail Polish 7.5ml Upgraded High Pigmentation Glitter Gel Lacquer Nail Art Manicure Nail Gel Polish

Specification of Venalisa 3.0 upgraded nail gel polish


Feature of Venalisa 3.0 upgraded nail gel polish
1. 60 colors with luxury branded box , one color one bottle,
2. upgraded nontoxic raw material ,high quality stable organic formula, more healthy and friendly,
3. easy to apply and soak off , fast dry by uv led nail lamp long lasting time about 2-3 weeks according to using step ,
4. suitable for personal used or professional nail art design
High quality glitter color for special dating

High quality pure color with bright feeling , funny bunny color 758#

Color palette of Venalisa 3.0 upgraded nail gel polish
60 colors for selection





Using steps of Venalisa 3.0 upgraded nail gel polish
1)Wash hands, wipe nail and remove cuticle
2)Brush a thin layer Velalisa primer gel, waiting for 1 minutes
2)Brush a thin layer Velalisa base coat, curing 1-2 min by UV lamp
3) Brush a thin layer Velalisa soak off uv gel nail polish, curing 1-2 min by uv lamp , light colors make it into 2/3 layers
4)Brush a layer Velalisa top coat, curing 3 min
5)Wipe nail surface with cleanser to get perfect shining
If LED Lamp, curing time should be 30-60 seconds per time.


See Venalisa nail gel polish in real life

Nail tools recommend: Nail File
If you want to order a nail file, please click the following photo

| Color | 701, 702, 703, 704, 705, 706, 707, 708, 709, 710, 711, 712, 713, 714, 715, 716, 717, 718, 719, 720, 721, 722, 723 glitte white, 724, 725, 726, 727, 728, 729, 730, 731, 732, 733, 734, 735, 736, 737, 738, 739, 740, 741, 742, 743, 744, 745, 746, 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753, 754, 755, 756, 757, 758 milky white, 759, 760, Base, Matt, NoWipe, Primer, TopT |
|---|---|
| High-concerned chemical | None |
| Number of Pieces | One Unit |
| Ingredient | UV Curable Polyurethane Resin |
| Quantity | 1piece |
| Model Number | 71608 |
| Type | Gel Polish |
| NET WT | 7.5ml |
| Materials | UV Curable Polyurethane Resin |
| Products G.W | 0.035kg |
| Capacity | 7.5ml |
| Soak off | yes,soak off easily |
| Color | 60 color,according to color chart |
| Warranty | 36 months |
| Certificate | MSDS |
| Original package | individually packed by bottle |
| Sample time | within 5 days |
| Shipping | FEDEX,CHINA POST |
Frequently Asked Questions
No FAQs yet..
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.